Liposuction – Academic Esthetic

Liposuction

Fazla yağlar egzersiz ve diyete direnç gösterirler ve vücudun her bölgesinde bulunabilirler. Liposuction, bölgesel olarak biriken yağların vücuttan uzaklaştırılması ve vücudun şekillendirilmesi amacıyla yapılan bir operasyondur. Bir kilo verme yöntemi değildir. Liposuction operasyonu çeşitli yöntemlerle yapılmaktadır. Günümüzde lazer, ultrasonik lipoliz ve radyofrekans lipoliz gibi teknolojiler ile geleneksel liposuction’dan daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. Karın ve bel çevresi, kalçalar, uyluk iç ve dış yanı, boyun, üst kol gibi bölgesel yağlanmalara açık bölgeler en çok liposuction yapılan bölgelerdir. Kişiler liposuction işlemiyle orantısız vücut hatlarından kurtulabilir ve normal hayatlarına hızla dönebilirler.

Liposuction nasıl yapılır?

Öncelikle Liposuction yapılacak olan hastanın vücudunda işlem yapılacak bölgeler belirlenir. Ardından vücuda orantısız görünüm veren bu bölgeler işaretlenir ve çizimler yapılır. Lokal veya genel anestezi kullanımına uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre karar verilir. İstenmeyen yağlar lazer, ultrasonik dalgalar ya da radyo frekans dalgaları kullanılarak eritilir ve 0.5 cm’lik küçük bir delik vasıtasıyla vücuttan alınır. İyileşme döneminin sonunda belirgin bir iz kalmaz. Operasyon süresi ise operasyonun hangi bölgeye yapılacağına göre değişmektedir.

Liposuction uygulaması sonrasında vücutta ne gibi değişiklikler olur?

Liposuction uygulamasının etkileri vücudunuzda hemen fark edilir. Belirlenen bölgeler incelir ve şekillenir. 3 ayın sonunda ise vücut hatlarınız son halini alır.

Liposuction uygulamasının sonrasında iyileşme süreci nasıldır?

Liposuction uygulamasının etkileri vücudunuzda hemen fark edilir. Belirlenen bölgeler incelir ve şekillenir. 3 ayın sonunda ise vücut hatlarınız son halini alır.İşlemin uygulandığı bölgede kullanılan ince korseler giysilerin içinden belli olmaz. Liposuction uygulanan bölgenin genişliğine ve sayısına göre 1- 4 gün içerisinde çalışma/sosyal hayata dönülebilir.

Liposuction kimlere uygulanabilir?

Liposuction, deri elastikiyeti iyi olan, aşırı kilosu olmayan ve bölgesel yağlanma sorunu yaşayan, kişiler için idealdir. Kilolu hastalara da uygulanabilir fakat bu durumda germe operasyonu ile birlikte yapılması gerekebilir. Liposuction’ın kilo verme amacıyla değil bölgesel incelme ve vücut şekillendirme amacıyla tercih edildiğinde çok iyi sonuç veren bir işlem olduğu unutulmamalıdır.