Kaş Kaldırma – Academic Esthetic

Kaş Kaldırma

Kaşlarımız yüz mimiklerimizin oluşmasına katkı sağladıkları için, yüz estetiği açısından büyük önem taşırlar. Görünüşümüz, yüz ifademiz ve sosyal hayatımızda etkileri büyütür. Kaşlarımızın sarkmasının ana nedeni yaşlanma olsa da, kaşlar, doğuştan aşağıda, gözleri perdeleyen ya da göz ve kaş arasında oransız bir mesafe bırakan bir yapıda olabilirler. Kaş kaldırma estetiği, hangi sebeple olursa olsun sarkan ve kişinin yüz ifadesini dolayısıyla sosyal hayatını etkileyen kaşların revize edilmesini amaçlar.

Kaş kaldırma estetiği nasıl yapılır?

Askı yöntemi ve botoks kaş kaldırma estetiğinde en çok tercih edilen uygulamalardır. Hastanın yaşı, kaşın durumu, kaştaki bozulmanın boyutu ve sebebi göz önüne alınarak hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir. Kaş kaldırma ameliyatı, genel veya lokal anestezi kullanılarak, ameliyathanede yapılır. Ameliyat ortalama 1 saat sürer. Kişiler aynı gün taburcu edilir ve 3-4 gün içinde işlerine dönebilirler.

Kaş kaldırma kalıcı mıdır?

Kaş kaldırma estetiğinde verilen şekil kalıcıdır. Bununla birlikte yıllar ilerledikçe, bütün alın aşağı sarkacağı için kaşlar da biraz aşağı inecektir.

Kaş kaldırma estetiği tek başına yeterli midir?

Bu hastanın yaşıyla ve beklentileriyle ilgili bir konudur. Orta yaşlı hastalar için kaş estetiği, genç ve diri bir görünüm için yeterli olabilir. Ancak daha ileri yaşlarda göz kapağı, göz çevresi estetiği, alın germe estetiği ile birlikte uygulanması faydalı olabilir.

Kaş kaldırma estetiğinde kaşlar ne kadar kaldırılmalıdır?

Kaş kaldırma ameliyatında yüzünüze uyumlu çekici bir şekil vermek amaçlanır. Ameliyat öncesinde doktorunuzun yaptığı muayene sırasında kaş kaldırmanın estetik sonuçlarının nasıl olacağına karar verilir. Eğer isteklerinizin sizi doğal bir görünümden uzaklaştırma riski varsa, bu size doktorunuz tarafından belirtilir.

Kaş kaldırma ile alın germe ameliyatları arasında ne gibi farklar vardır?

Alın germe ameliyatı yaşlanma nedeniyle kişilerin alın bölgelerinde oluşan çizgilenmeyi gidermek, alın bölgesine daha genç ve canlı bir görünüm vermek için yapılır. Genellikle 40 yaş üstü kişilerde oluşan çizgiler ve kırışıklıklardan kurtulmak için yapılan bir ameliyattır.