Kaş Ekimi – Academic Esthetic

Kaş Ekimi

Kaşlarımız da aynı saçlarımız gibi dışsal ya da kalıtsal faktörlerden etkilenir, zayıflar, cansızlaşır ve dökülebilirler. Bunun yanında kaşları doğuştan olmayan ya da herhangi bir sebepten dolayı kaşları zarar gören kişiler azımsanmayacak sayıdadır. Kaşlarımızın eksikliği ya da cansızlığı, estetik açıdan yüzümüzde istenmeyen bir görüntü yaratabilir. Kaş ekimi bu gibi problemleri çözmek için yapılan bir uygulamadır.

Kaş Ekiminin Detayları

Kaş ekimi, FUE tekniği kullanılarak ve lokal anesteziyle yapılır. Genellikle ense bölgesinden alınan kıllar mikromotor cihazı kullanılarak ekilir. Yeni köklerin sağlıklı bir biçimde çıkması için ameliyat sonrasında hastanın dış etkenlerden korunması gerekmektedir. Ekilmiş kaş kökleri bir hafta içinde kabuk tutar ve dökülür. 3 ayın sonunda ise kaşlar son haliyle çıkmaya başlamış olacaktır.

Kaş ekimini herkes yaptırabilir mi?

Kaş ekimi cinsiyet ve yaş fark etmeksizin kaşlarının estetik yapısından rahatsız olan ve ense bölgesinde tekil saç telleri olan herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır.

Kıl kökleri nereden alınır?

Kaş ekiminde genelde 400-800 civarı kök uygulanması yeterlidir. Ekim için kullanılan kıl kökleri vücudun çeşitli bölgelerinden ya da enseden alınır. Vücuttan alınması durumunda alınan kıllar özelliksiz olduğu için bir kayıp yaşanmaz. Ensede alınması durumunda ise, ense bölgesinde alınan kök sayısı kadar seyrelme olur ancak kıl köklerinin alındığı bölgenin çevresinde saçlar uzadığı için fark edilecek bir değişiklik olmaz.

Kaş ekim acı veren bir uygulama mıdır?

Kaş ekimi işlemi için 0,7 mm çapında bir iğne kullanılarak bir delik açılır ve kıl kökü bu açılan deliğe yerleştirilir. İşlem sırasında hastanın acı duymaması için işlem yapılacak bölgede lokal anestezi yapılır.

Ekilen kaşlar dökülür mü?

Kaş ekimi uygulamasının ardından kısa vadede kaşların hepsi ya da bir bölümü dökülür. Dökülen kaşlar 3-4 ay içinde geri çıkacaktır.

İyileşme süresi ne kadar sürmektedir?

Kaş ekim işlemi, 2-4 saat arası zaman almaktadır. İşlemin ardından, uygulama yapılan bölge ilk defa 24 saat sonra yıkanmakta ve kaş ekimi yaptıran kişi sosyal hayatına geri dönebilmektedir.