Karın Germe – Academic Esthetic

Karın Germe

Hamilelik, sürekli kilo alıp verme gibi sebepler karın kaslarının esnemesine, derisinin sarkmasına ve üzerinde çatlaklar oluşmasına yol açabilir. Esneme ve sarkmalardan sonra derimizin toparlanma becerisi genetik faktörler tarafından belirlenir. Bunun yanında karın bölgesindeki sarkmalar diyet ve egzersizle de düzelme göstermezler. Karın germe ameliyatı bu bollukları gidermek için uygulanabilecek en etkili çözümdür. Karın germe ameliyatında deri ve deri altı yağ dokusunun çıkarılması ve kasların sıkılaştırılması amaçlanır ve karın bölgesi sarkıklığında ciddi bir düzelme sağlayabilir.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Karın germe ameliyatı karın bölgesindeki fazla deri ve yağın alınması amacıyla yapılan bir ameliyattır. Özellikle hamilelik ya da aşırı kilo kaybı sonrasında oluşan sarkık deri spor ya da başka medikal estetik uygulamalarla tedavi edilemediğinden bu kişiler amaçladıkları düz karın görünümüne karın germe ameliyatıyla ulaşılabilirler. Karın germe operasyonunda kullanılan dikişler iç çamaşırı içerisinde kalan gizli dikişlerdir ve operasyon hiçbir izin görünmeyeceği şekilde yapılır.

Karın germe ameliyatına nasıl karar verilir?

Karın germe ameliyatı olma kararı almadan önce estetik cerrahınızın yapacağı muayenede, karın bölgenizdeki yağ miktarı ve yerleşimi, deri sarkıklığı ve derinin kalitesi belirlenir. Ameliyat sonucu ile ilgili beklentiler konuşulur ve netleştirilir. Estetik cerrahınızı, daha önceden geçirdiğiniz rahatsızlıklar, ameliyatlar ve kötü alışkanlıklarınız konusunda bilgilendirmeniz önemlidir. Ameliyat sırasında kullanılacak anestezi tipi, hastaneden ne kadar sürede taburcu olacağınız gibi bilgiler muayene sonrasında estetik cerrahınız tarafından size aktarılır.

Karın germe ameliyatı sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Karın germe ameliyatı sonrasında hastanede kalma süresi ortalama 1 gecedir. Kullanılan lastik drenler ameliyattan 1 gün sonra çıkartılır. Dikişlerin tamamı cilt altında gizlendiği için alınacak dikiş olmaz. Ameliyat sonrası ilk günlerde şişlikler ve ağrı olabilir. Bu ağrı doktorunuzun kontrolünde kullanacağınız ağrı kesicilerle giderilir. Karın germe ameliyatından sonra işinize 2-4 hafta içinde dönebilirsiniz. Yara izleri ise ilk 3-6 ay pembe renkteyken, 9’uncu aydan itibaren düzleşir ve solar.

Karın germe ameliyatından sonra hamile kalınabilir mi?

Karın germe ameliyatından sonra ilk bir yılda hamile kalınması önerilmese de karın germe ameliyatından sonra hamile kalabilirsiniz.

Karın germe ve yağ aldırma birlikte mi yapılmalıdır?

Karın germe ameliyatı esnasında, karındaki yağlar da kombine olarak alınabilir. Bunun için genellikle Lliposuction tekniği uygulanmaktadır.

Karın germe ameliyatının sonuçları kalıcı mıdır?

Karın germe ameliyatı bir kere yapılır ve ameliyatın rutin olarak tekrarlaması gerekmez. Yine de hasta eğer ameliyat sonrasında aşırı kilo alıp verir ya da bir doğum geçirirse, karın derisi tekrar gevşeyebilir.