Boyun Germe – Academic Esthetic

Boyun Germe

Boyun yüzün önemli bir parçasıdır bu nedenle boyundaki bollaşma ve kırışıklıklar kişilerin yüz estetiğini doğrudan etkiler. Yaşlanma, genetik faktörler ve yer çekimi zamanla derimizde gevşemelere sebep olur. Oluşan bollaşma ve sarkma nedeniyle, boyunla çene arasındaki açı azalır ve kaybolur. Kilolu kişilerde ise bu bollaşmanın yanında çene altında “gıdı” denilen bölgedeki yağlanma da bu görüntüye eklenir. Bu değişim yüz ovalini estetik olarak bozar ve kişilerin yaşlı görünmesine yol açar. Boyun germe, yüz ve boyun derisindeki bollaşma ve kırışıklıkların düzeltilerek yüzün gençleştirilmesini amaçlar.

Boyun germe operasyonu, kişilere daha iyi bir boyun açısı sağlamak ve çene altına toplanan fazla deriyi germek amacıyla yapılan bir ameliyattır. Kişide yapılacak muayene sonucuna göre çene altından yapılan küçük bir kesiyle veya kulak arkasına yapılacak bir kesiyle fazla deri toplanır ve boynun daha estetik ve genç bir görünüm kazanması amaçlanır.

Boyun estetiği ameliyatına nasıl karar verilir?

Cerrahınız, boyun germe ameliyatının gerekli olup olmadığına ve ameliyat için hangi tekniğin kullanılacağına ameliyat öncesi yapılacak muayene ile karar verir. Ameliyat planlanırken hastanın beklentileri ve ameliyatın verebileceği sonuçlar karşılaştırılır ve netleştirilir.

Boyun germe ve liposuction işlemi aynı anda mı yapılır?

Boyun germe operasyonu, özellikle gıdı bölgesinde yağlanması olan ve sarkma yaşayan hastalar söz konusu olduğunda liposuction operasyonu ile birlikte uygulanabilir. Bu operasyon sayesinde, kişi özellikle ön profilden bakıldığında uzun yüz hattını toparlamış ve yan profiline kavis vermiş olur. Daha genç ve canlı bir görünüme kavuşur.