Bacak Germe – Academic Esthetic

Bacak Germe

Yaşlanma süreci ve yer çekimi etkisi cildimizin elastikiyetini kaybetmesine ve deri altı dokusunun azalmasına sebep olur. Bu durum bacaklarda uyluk iç kısmındaki bacak derisinin bollaşması şeklinde gözlemlenebilir. Bu bollaşmanın en büyük sebeplerinden biri de sık kilo alıp verme ve hamileliktir. Bu bölgedeki deri vücudun birçok bölgesindeki deriye göre daha incedir ve elastikiyeti daha azdır. Bu nedenle de cildimizde bollaşma genellikle ilk bu bölgede görülür. Bacaklardaki bollaşma yaşlanma belirtilerinin başında gelir ve birçok kişi için özgüveni zedeleyen bir durumdur. Bacaklardaki bollaşma bacak germe müdahalesi ile etkin bir şekilde giderilebilir. Bacak germe ameliyatı çoğu zaman liposuction yöntemiyle kombine olarak uygulanır, Kilo kaybı sonrasında ve estetik gelişme beklenen birçok vakada etkili bir müdahaledir.

Bacak germe ameliyatına nasıl karar verilir?

Bacak germe ameliyatı, cildinde kilo alıp vermeye bağlı gevşeme yaşayan ya da yaş nedeniyle cildinde elastikiyet kaybı yaşayan kişiler için uygundur. Ayrıca bacak bölgesinde bölgesel yağlanma sorunu olan kişilerde liposucion işlemi ile kombine edilerek yapılabilir. İşlemin amacı hastanın çok daha ince ve diri bir bedene sahip olmasıdır.

Bacak germe ameliyatı sonrasında nelere dikkat edilir?

Bacak germe ameliyatının ardından bir ay süresince özel bir korse ilk bir hafta boyunca da varis çorabı kullanılır. Özellikle İlk günlerde yatarken ve otururken bacaklar kalp seviyesinden yukarıda tutulmaya çalışılır. Dikiş alınması gerekmez. Spor aktivitelerine 4-6 hafta sonra başlanabilir. Hasta operasyondan 2 gün sonra duş alabilir.

Bacağın diğer bölümleri de gerilir mi?

Fazla kilo kaybeden kişilerde, sarkmalar sadece bacak uyluk derisinde değil, bacağın genelinde gözlemlenebilir. Böyle durumlarda bacak ile birlikte, kalça ve sırt derisine de müdahale etmek gerekebilir. Kalçaların yanına ve arkasına doğru uzatılan bir izle bu bölgelerdeki fazlalıklar gerdirilir. Bu işlemler yapılırken, uyluk ön ve arka yüzündeki deride de gerilme sağlanması amaçlanır.

Bacak germe ameliyatı sonrası günlük yaşantıma ne kadar sürede dönerim?

Operasyon sonrası hastalar genellikle bir gün sonra hastaneden taburcu olurlar. 2-3 gün sonra banyo yapabilir ve 7-10 gün sonra normal yaşantılarına devam edebilirler.