Alın Germe – Academic Esthetic

Alın Germe

Alın Germe Estetiği

Kaşların düşmesi ve alnın kırışması,yaşlanmanın ilk belirtileridir ve cildin genç görünümünü estetik olarak bozan gelişmelerdir. Yüze yorgun bir ifade veren düşük kaşlar ve kırışık bir alın kişinin sosyal hayatını etkileyebilir. Alın germe ameliyatı, ilerleyen yaşla birlikte düşen kaşları ve bunlara bağlı olarak alın bölgesinde oluşan kırışıklıkları gidermek amacıyla yapılan bir uygulamadır. Yüze daha canlı, daha diri bir ifade kazandırmayı amaçlar.

Alın germe ameliyatına nasıl karar verilir?

Plastik cerrahınızla yapacağınız görüşme, alın germe ameliyatına karar verme sürecinin ilk aşamasıdır. Doktorunuz, yüzünüzün biçimini, derinizin ve saçlı derinizin yapısını inceleyecek, sağlık sorunlarınız olup olmadığını araştırdıktan sonra size en uygun yöntemi belirleyecektir.

Alın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Alın germe ameliyatı, ameliyathane ortamında bir cerrah tarafından gerçekleştirilir. Ameliyatta genel anestezi kullanılır. Bu nedenle kişiler ameliyattan önce bir anestezi uzmanı tarafından muayene edilir. Alın germe ameliyatı, saçlı deri içinden açılan kesilerle yapılan bir ameliyattır. Bu yöntem aynı zamanda ameliyat sonrasında ameliyat izlerinin de belli olmaması için tercih edilmektedir. Bir sonraki adımda alındaki fazla deri alınır ve kırışıklıklara neden olan kaslar zayıflatılır. Başarı oranı yüksek ve sık yapılan bir bir estetik uygulamadır.

Alın germe ameliyatı sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekir?

Ameliyat sonrasında alında morluklar ve şişlikler görülmesi beklenen bir durumdur.. Bu morlukları ve şişlikleri azaltmak için için baş yüksekte tutulur ve soğuk kompres uygulanır.

Alın germe ameliyatı ne kadar sürer?

Alın germe ameliyatları ortalama 1 – 1,5 saat sürmektedir

Alın germe ameliyatı sonrasında iyileşme süreci nasıldır?
Alın germe ameliyatı sonrasında, özellikle ilk 3-4 gün şişlik ve morluklar, hafif ağrılar olabilir. Doktorunuz bu ağrıları ağrı kesicilerle dengeleyecektir. 4. günden sonra yapılacak pansuman ve kontrollerin ardından işinize gidebilir, sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Alın germe ameliyatına nasıl karar verilir?

Alın germe ameliyatı alın bölgesindeki yaşı belli eden çizgilerden pratik bir şekilde kurtulmak ve kaşlardaki estetik sorunları çözmek için sıkça tercih edilen bir ameliyattır. Ayrıca alınlarında çöküntü ya da profil bozukluğu olan hastalar için de iyi bir çözüm sunmaktadır.